Z wizytą w szkole muzycznej

24 maja grupa Kotków i Niedźwiadków odwiedziła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Przedszkolaki miały możliwość wysłuchać utworów w wykonaniu uczniów tej szkoły. Artyści zagrali na różnych instrumentach, między innymi na gitarze, skrzypcach, akordeonie, flecie, saksofonie, fortepianie i trąbce. Po koncercie, każdy wykonawca, zaprezentował swój instrument: opowiedział o nim i jego budowie w kilku słowach. Następnie Paulina Socha, która prowadziła w naszym przedszkolu już warsztaty muzyczne dla dzieci, w prosty sposób poprzez rymowankę nauczyła nasze dzieci całej gamy.

DO – jak śliczny domek z kart,
RE – jak rechot w stawie żab,
MI – jak migdał albo miś,
FA – jesteście fajni dziś,
SOL -jak solone paluszki,
LA – jak lala do poduszki,
SI – sikorek choćby sto
i wracamy już do DO.

Celem naszej wizyty w Szkole Muzycznej było przede wszystkim zapoznanie dzieci z różnymi instrumentami muzycznymi, osłuchaniem z muzyką, i przeżycie wyjątkowych chwil w kontakcie ze sztuką i również zachęcenie naszych przedszkolaków do zapisania się do Szkoły Muzycznej.
inf. nad. Monika Skora PP2