Pierwsze imprezy za nami

Tegoroczne Dni Miasta wystartowały! Wczorajszy dzień świętowaliśmy głównie filmowo i to zarówno w centrum miasta jak i w sołectwach.

 

Dni Miasta 2016 rozpoczęte. Przez cały tydzień, aż do wielkiego finału w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju odbywać się będzie wiele wydarzeń, gdzie każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

 

W miniony poniedziałek w Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci wzięły udział w quizie „Jastrzębski omnibus”, a w mediatece chętni od wczoraj mogą oglądać wystawę fotograficzną przybliżającą twórczość i działalność jastrzębskiego środowiska muzycznego. Największe wydarzenie tego dnia odbyło się jednak wieczorem. Punktualnie o godz. 20.30 w Ruptawie odbyła się premiera filmu o życiu ruptawian w czasie II wojny światowej. Najstarsi mieszkańcy tego sołectwa opowiadają o tym jak w pierwszej połowie XX wieku wyglądało ich życie. Premiera tej filmowej opowieści przyciągnęła na plac przy domu sołeckim zarówno bohaterów filmu, jak i ich rodziny i znajomych. Film wraz z mieszkańcami zobaczyła prezydent miasta Anna Hetman.

 

Także o godzinie 20.30 na parkingu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury po raz pierwszy w naszym mieście odbyło się kino samochodowe. Na telebimie znajdującym się na MOK-u wyświetlany był film „Wkręceni 2”. Dźwięk było można odbierać na odbiorniku w aucie na wyznaczonej częstotliwości. Projekcje filmów odbyły się także w Parku Zdrojowym oraz w Szerokiej.

 

Dziś zapraszamy na dalszy ciąg imprezy. Już od godziny 16.00 w hali widowiskowo-sportowej odbywać się będzie Fit Day. Blok warsztatów i zajęć potrwa do godz. 21.20.

 

GALERIA ZDJĘĆ