Laureaci i finaliści Olimpiady z Sobieskiego

31 maja  uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju wzięli udział w gali wręczenia nagród i dyplomów w Warszawie, w związku z podsumowaniem Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

W tym roku  2 miejsce w Polsce i tytuł laureatów w kategorii U – usprawnienia softwarowo-techniczne uzyskali Sandra Sitek i Adrian Kuca, uczniowie pierwszej klasy technikum informatycznego. Promotorami pracy byli Marcin Lasak i Krzysztof Smyczek. To nie koniec sukcesów, albowiem finalistami olimpiady zostali także Grzegorz Mrózek, Marcin Wróblewski i  Arkadiusz Chodór, uczniowie klasy trzeciej technikum informatycznego, w kategorii P – pomoc dydaktyczna. Promotorami pracy byli Katarzyna Kwaśniewska-Sobala i Barbara Halska.

zs6 a

fot. arch. ZS nr 6

Uczniowie za swoje osiągnięcia zostali zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego we wszystkich kwalifikacjach i otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy laureatów i finalistów Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.