Seniorzy zapraszają na swój festiwal

Dziś w naszym mieście rozpoczyna się Festiwal Seniora. Seniorzy świętować będą do 7 czerwca. Organizatorem festiwalu jest Uniwersytet Trzeciego Wieku.

 

Plan imprez i spotkań okolicznościowych w ramach Jastrzębskich Dni Seniora:

 

5 czerwca:

– godz. 15.15 – Korowód miejski – seniorzy w kapeluszach. Zbiórka o godz. 15.15 przy Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Wielkopolskiej 1a.

 

6 czerwca:

– godz. 13.00 – kino Centrum, film „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Bilety do nabycia w kasie kina oraz w samorządzie UTW przy ulicy 1 Maja 61 (budynek AGH) w dniu wykładów (środy) w godz. 13.00-15.30. Cena 12 zł.

 

7 czerwca:

– godz. 10.00-14.00 – Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju. Organizator – Uniwersytet Śląski, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji, Zakład Pedagogiki Specjalnej i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jastrzębiu-Zdroju.

 

VII Konferencja otwarta „Przeszłość dla Przyszłości”- Gerontologia w lokalnych działaniach.

Celem konferencji jest zwrócenie uwagi jak ważne są lokalne działania dotyczące seniorów, uwzględniające nie tylko ich potrzeby, ale również angażujące ich w działania. W konferencji zostaną poruszone współczesne trendy w gerontologii poparte nie tylko doświadczeniami polskimi, ale również europejskimi. Konferencja skupia się również na aspektach zdrowotnych w tym rehabilitacyjnych oraz promowaniu wśród seniorów zdrowego i aktywnego stylu życia. Podczas konferencji zostaną również zaprezentowane przykłady dobrych praktyk i rozwiązań lokalnych.

 

8 czerwca:

– godz.12.00 – Dom Zdrojowy. Zakończenie roku akademickiego dla słuchaczy UTW,

– godz. 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Wielkopolska 1a, wernisaż wystawy prac plastycznych Słuchaczy UTW.

 

9 czerwca:

– godz. 10.00 – Przemarsz z kijami Nordic Walking. Zbiórka w Jarze Południowym przed TKKF,

– godz. 16.00 – Seniorzy się bawią, zabawa w restauracji „Hawana” . Zapisy w samorządzie UTW przy ulicy 1 Maja 61 (budynek AGH) w dniu wykładów (środy) w godz. 13.00-15.30. oraz w restauracji „Hawana” w godzinach otwarcia.