XII Miejski Konkurs Wiedzy o Regionie

W tym roku już po raz dwunasty odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs  Wiedzy o Regionie. Tematem tegorocznych zmagań były sport i rekreacja  w naszym mieście ze szczególnym uwzględnieniem historii sportu oraz zabaw ruchowych naszych dziadków i pradziadków.

Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą i bardzo zróżnicowanymi umiejętnościami zarówno sportowymi  jak i manualnymi. Konkurs, który odbył się 31 maja, składał się z dwóch części. W pierwszej części  uczestnicy rozwiązywali  test składający  się z różnorodnych  zadań.  W drugiej części  drużyny musiały pokonać bardzo skomplikowany tor przeszkód, zagrać w kapsle, zrobić żółwia z butelki plastikowej oraz kręcić hula hopem. Zaproszenie na konkurs przyjęli między innymi pani Renata Wróbel – przewodnicząca Rady Rodziców oraz pan Antoni Weissmann – sołtys Szerokiej.

Konkurs swoim występem tanecznym uświetniły podopieczne pani Moniki Ziółkowskiej oraz dziewczyny z klasy IIa, które pod opieką pani Skorzybut przygotowały robiący duże wrażenie pokaz gimnastyczny.

Po słodkim poczęstunku  jury ogłosiło wyniki.  Pierwsze miejsce zajęli  uczniowie Gimnazjum  nr 12, drugie – uczniowie Gimnazjum nr 11, a trzecie –  drużyna naszej szkoły w składzie Elżbieta Wierzgoń, Beata Hap i Sandra Badura. Wszyscy uczestnicy  otrzymali  atrakcyjne nagrody rzeczowe. Głównymi sponsorami nagród byli  proboszcz parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Jastrzębiu – Zdroju ksiądz Jerzy Wójcik oraz Wydział Informacji, Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Jastrzębia – Zdroju.

Organizatorkami konkursu były panie Mirosława Białecka,  Sylwia Piszczek, Ewelina Skorzybut oraz Żaneta Maciończyk

 

Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sławika w Zespole Szkół nr 12

 Mirosława Białecka