Sportowe emocje i artystyczny happening

Za nami I Spartakiada Integracyjna. Zespół Szkół nr 10, Zespół Szkół nr 1 oraz Stowarzyszenie „Projekt Dziesiątka” we wtorek, 7 czerwca, zorganizowały wydarzenie integrujące młodzież. Całość odbywała się  na kompleksie sportowym ZS nr 1 przy ul. Granicznej.

Uczestnicy Spartakiady – uczniowie z niepełnosprawnościami, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi brali udział w dziewięciu konkurencjach. Każdy z nich otrzymał kartę uczestnictwa z listą dyscyplin, na której zapisywany był wynik.

spartakiada4

fot. Paweł Świderski

Wśród uczestników mamy reprezentantów trzech szkół specjalnych – Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych z Cieszyna oraz jastrzębskie: Zespół Szkół nr 9 i Zespół Szkół nr 10. Ważna jest dla nas współpraca między szkołami, a takie wydarzenia są do tego idealną okazją – wyjaśnia Beata Skowrońska, dyrektor ZS nr 10.

spartakiada10

fot. Paweł Świderski

Gośćmi specjalnymi imprezy byli siatkarze Jastrzębskiego Węgla – Akademia Młodych Talentów.

 

Cieszymy się, że w to wydarzenie zaangażowali się pracownicy naszych szkół, uczniowie, ale też sponsorzy chętnie włączyli się do tej akcji. Wierzymy, że ta impreza będzie się rozrastać – zaznacza Patryk Mochnacz, dyrektor ZS nr 1.

spartakiada5

fot. Paweł Świderski

Prezydent miasta, Anna Hetman, zaznaczyła, że to wspaniała inicjatywa, za którą podziękowała organizatorom.

 

Zawodnicy w miłej atmosferze i w otoczeniu życzliwych osób mają możliwość pokonywania własnych barier. Dziękuję szczególnie młodzieży z ZS nr 1 za aktywne wsparcie imprezy i poświęcenie swojego wolnego czasu – dodała Anna Hetman, prezydent miasta.

spartakiada7

fot. Paweł Świderski

Co ważne, każdy był zwycięzcą i został udekorowany medalem.

 

Poza rozgrywkami sportowymi w trakcie imprezy odbył się finał konkursu przeprowadzonego wśród młodzieży ZS nr 1 na logo imprezy, który wygrał Jakub Zając, uczeń I liceum. Imprezie towarzyszył również happening artystyczny prowadzony przez uczniów ZS nr1.

spartakiada8

fot. Paweł Świderski