Sukcesy zawodników Klubu Biegacza MOSiR

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Śląska młodzi zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie zdobyli cztery medale: jeden złoty, dwa srebrne oraz jeden brązowy. Ustanowili również sześć rekordów życiowych oraz padł jeden absolutny rekord klubu. Impreza odbyła się 2 czerwca na bocznym boisku Stadionu Śląskiego.

Złoto wywalczyła Roksana Pastuszak, srebro Sebastian Urbanek i Piotr Wala, a brąz Zuza Blutko. Absolutny rekord klubu na 60m ustanowiła Gosia Lose, która rewelacyjnie pobiegła w czasie 8.83sek. Najbardziej wartościowy wynik wg tabel wielobojowych młodzików uzyskał Łukasz Urbanek w eliminacjach na 60m osiągając wynik 8.04 (109 pkt).

Wcześniej, bo 28 maja, zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Krakowa. Tutaj zdobyli dwa złote i dwa srebrne medale oraz ustanowili 11 rekordów życiowych.

Łukasz Urbanek na 300m, a Piotr Wala na 500m zwyciężyli w Otwartych Mistrzostwach Krakowa w swoich kategoriach wiekowych. Srebrne medale wywalczyli Kamil Swalski na 600m oraz Franciszek Zadworny na 300m. Podczas imprezy padły również dwa wartościowe wyniki. Absolutny rekord klubu ustanowiła Wiktoria Jagieło w biegu na 300m, która wynikiem 44.67 poprawiła 17-letni rekord Michaliny Burzyńskiej o 0.47sek. Drugi rekord to sukces Antoniny Michalak na 100m, która wynikiem 13.69 poprawiła rekord klubu młodziczek należący od 2012 roku do Oliwi Dziki.

Ustanowiono również dwie trzecie klasy sportowe, dwie czwarte, oraz jedną piątą. Natomiast w Mityngu Lekkoatletycznym wystartowali Dawid Krakowski na 400m oraz Magdalena Gajowy na 800m.