Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

Promocja czytania, integracja ze środowiskiem lokalnym oraz promocja mody na życie bez uzależnień to główne cele akcji, która odbyła się 10 czerwca w Gimnazjum nr 3.

Wszyscy uczniowie gimnazjum oraz klas piątych i szóstych szkoły podstawowej spotkali się na drugim piętrze, aby uczestniczyć w akcji zorganizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Tam czekali na nich z niespodzianą: dyrektor Agnieszka Gałuszka, sołtys sołectwa Szeroka Antoni Weissmann oraz przedstawiciel Straży Miejskiej Aleksander Kaszak. Kiedy wszyscy usiedli wygodnie, pani dyrektor zaczęła czytać bajkę profilaktyczną „Kłopoty biedronki Mai”, później bajki przeczytali panowie.

 

Uczniowie i nauczyciele słuchali w skupieniu. Każda bajka niosła jakieś przesłanie. Następnie Sylwia Piszczek i Dorota Michałowska rozdały wszystkim zebranym teksty z bajkami profilaktycznymi, które każdy przeczytał sobie po cichu. Teksty bardzo się uczniom podobały, a ponieważ były krótkie uczniowie chętnie się nimi wymieniali, bo chcieli przeczytać jak najwięcej. Mamy nadzieję, że zachęciłyśmy uczniów do sięgania po książki i zainicjowałyśmy nową modę szkolną- modę na czytanie.

 

Inf. nad. Sylwia Piszczek, Dorota Michałowska

Fot. arch. Gimnazjum nr 3