Uczennica ZS nr 1 laureatką Olimpiady Medialnej

Jeszcze niedawno pisaliśmy o przygotowaniach Patrycji Johny, uczennicy klasy medialno-prawnej (2DLO) do finału V edycji Olimpiady Medialnej organizowanej przez Uniwersytet SWPS w Warszawie we współpracy z fundacją Nowe Media oraz Uniwersytetem Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W tym roku również Ministerstwo Edukacji Narodowej objęło patronat nad olimpiadą.

Tegoroczna edycja, która odbyła się 10 i 11 czerwca wymagała od uczestników zaangażowania się jako Obywatel 2.0. Naszej uczennicy doskonale się to udało, bowiem jej bloga odwiedziło już ponad 2200 osób, a liczba nadal rośnie.

 

W I turze konkursu wzięło udział ponad 250 osób z całej Polski, a do IV finałowego etapu zakwalifikowało się tylko 18 uczestników, m.in. z Warszawy, Wrocławia, Kalisza, Lublińca, Sanoka, Bydgoszczy.

 

Patrycja pokazała się z jak najlepszej strony, bo jej prezentacja i rozmowa z komisją zostały ocenione bardzo wysoko (3 miejsce). Także debata oksfordzka pokazała jej możliwości pracy w grupie, wyrażania własnego stanowiska oraz wiedzę z dziedziny mediów.

 

Ostatecznie zajęła ona wysokie VI miejsce i uzyskała tytuł laureata V Olimpiady Medialnej. Do indeksu zabrakło 1 punktu.

 

Gratulujemy naszej uczennicy i jej opiekunowi merytorycznemu Iwonie Kozikowskiej.

 

Inf. nad. ZS nr 1

Fot. facebook.com/ZS1.Jastrzebie