Koncert kameralny w Domu Zdrojowym

Cztery pory roku – lato to koncert kameralny, który odbędzie się 19 czerwca w Domu Zdrojowym. O godzinie 17.00 przed publicznością wystąpią Katarzyna Hałoń (skrzypce) i Marcin Kusza (wiolonczela).

Katarzyna Hałoń ukończyła z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Naukę kontynuowała na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz równolegle w Hochschule für Musik w Würzburgu. Uczestniczyła w krajowych i zagranicznych kursach muzycznych w Braunschweigu, Kołobrzegu, Darłowie, Przemyślu, Rycerce Górnej. Po studiach podjęła pracę w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

 

Marcin Kusz ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Gliwicach. Studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach jako nauczyciel gry na wiolonczeli. Studiuje też podyplomowo na tej uczelni na kierunku zespół kameralny. Był uczestnikiem Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, uczestniczył w Letniej Akademii Muzycznej w Żaganiu oraz w Beskidzkich Warsztatach Muzycznych w Rycerce Górnej. Ponadto był półfinalistą na VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

 

Katarzyna Hałoń i Marcin Kusz współpracują ze sobą od pierwszego roku studiów, gdzie początkowo grali razem w trio fortepianowym. Spotykali się także na kursach muzycznych tworząc inne formacje kameralne, z którymi występowali na licznych koncertach, m.in. na finałowym koncercie Beskidzkich Warsztatów Muzycznych, czy Inauguracji Roku Akademickiego Katowickiej ASP.

 

Podczas koncertu w Domu Zdrojowym wystąpią również dzieci uczące się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju, na co dzień pracujące pod kierunkiem Karola Kempny. Kwartet fortepianowy w składzie: 1 skrzypce – Kornelia Kloczkowska, 2 skrzypce – Agata Biernacka, wiolonczela – Julia Tuphorn, fortepian – Tymoteusz Grabowski. Trio smyczkowe w składzie: 1 skrzypce – Amelia Marzańska, 2 skrzypce – Sonia Wita, wiolonczela – Zofia Kłak.