Nautilus mocny u siebie

11 czerwca zawodnicy klubu sportowego Nautilus wzięli udział w II rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży, który tym razem odbył się na pływalni Laguna w Jastrzębiu-Zdroju.

Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie i w klasyfikacji drużynowej wygrali zdecydowanie przed drużyną z Czech i Słowacji. W Jastrzębiu poprawiono wiele rekordów życiowych, w tym ustanowiono jeden rekord klubu na 50 m BF juniorek w kat. C, a dokonała tego Zuzanna Rzepka.

W dodatkowej konkurencji nasi juniorzy z kat. C również poprawili rekord Polski w sztafecie 4×50 m PP z czasem 1:19,67. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli najmłodsi nasi zawodnicy: Mikołaj Kosmowski, który wygrał wielobój w kat. do 9 lat oraz Wojtek Dziura, który był trzeci. W innych kategoriach na wysokim poziomie spisywali się także: Jakub Pelaczyk, Hubert Dyrszka, Łukasz Majda, Tatiana Oszkiel i Sonia Kiliszewska. Wielobój w swojej kategorii wygrała Wiktoria Oszkiel, a na podium stawały również Magdalena Gorys , Emilia Pacyna i Marta Dziura.

Na wyróżnienie zasłużył także Krystian Albrecht, który w każdym ze startów poprawiał swoje rekordy życiowe i ostatecznie w wieloboju uplasował się na trzecim miejscu tuż za rewelacyjnymi Czechami.