XVI Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych

Jak co roku wiosną, poznaliśmy najlepszego matematyka wśród uczniów klas I i II gimnazjów naszego miasta.

Tradycją Miejskiego Konkursu Matematycznego jest organizowanie kolejnego finału przez szkołę, której uczeń wygrał poprzednią edycję. Dzięki zwycięstwu Kasi Tomery w ubiegłym roku szkolnym właśnie w murach Gimnazjum Nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi zagościli najlepsi gimnazjaliści. Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z dziesięcioma zadaniami z różnych działów matematyki i trzeba przyznać, że nie należały one do najłatwiejszych. Czasu przeznaczonego na rozwiązywanie też nie było zbyt wiele, bo zaledwie 90 minut. Gratulacje zatem należą się wszystkim biorącym udział w konkursie.

DSC03989

fot. nad. ZS 1

Uroczyste podsumowanie konkursu urozmaiciła klasa Ia gimnazjum zabierając nas w podróż do przeszłości, w czasie której mogliśmy spotkać wielu słynnych matematyków i przypomnieć sobie ich dokonania. Wyniki, na które z niecierpliwością czekaliśmy, ogłosiła doradca metodyczny matematyki Ewa Szatkowska, która od lat angażuje się w organizację wszystkich miejskich konkursów matematycznych. Wygrał Filip Jasiński z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek, II miejsce zajął Krzysztof Rolka z tej samej szkoły, a na III miejscu uplasował się Dawid Sułkowski. Serdeczne gratulacje!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za przybycie, organizatorom, nauczycielom za pracę w komisji, zaproszonym gościom.

inf. nad. nauczyciele matematyki z Zespołu Szkół Nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju.