Festyn rodzinny „Mama, tata i ja”

Całe Publiczne Przedszkole nr  2 w Jastrzębiu-Zdroju przeżywało wyjątkowy dzień 14.06.2016.Tego pięknego dnia odbywała się przy ulicy Konopnickiej nr 1 środowiskowa impreza tj. festyn dla całych rodzin „Mama, Tata i ja”.

Oczywiście mogli się bawić wszyscy: ciocie, wujkowie, dziadkowie, babcie, siostry, bracia, sąsiedzi ale i absolwenci naszego przedszkola (których mnóstwo się pojawiło). Już na początku festynu ustawiły się kolejki do dmuchanych zamków, ciasta znikały w szalonym tempie, wszystkim smakował bigos ale najwięcej osób było zgromadzonych wokół stanowiska wodzireja. Przez pierwszą część programu przeprowadziła obecnych pani Monika, która przywitała wszystkich uczestników zabawy.

przedszkole2

Zanim ster przejął wodzirej, pan Waldemar, obecni na festynie mogli podziwiać umiejętności przedszkolaków (z każdej grupy wiekowej), które przygotowały na ten dzień specjalne programy artystyczne. Było też pożegnanie siedmiolatków odchodzących do szkoły, nagradzanie za zdobycie największej ilości uśmiechów w Kodeksie Przedszkolaka, tańce i piosenki. Potem rozpoczęły się wesołe zabawy z wodzirejem, który zapraszał do nich całe rodziny. Dla Tatusiów był nawet konkurs strzelniczy, który przyciągnął wielu uczestników. Nie brakowało nagród zarówno dla zwycięzców, jak i dla tych, którym się nie udało wygrać.

Festyn zintegrował wszystkie dzieci i był on wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w sposób kulturalny i radosny. Bawiły się z dziećmi mamy, tatusiowie a także rodzeństwa. Zabawa ta udała się także dzięki wspaniałej pogodzie. W jej organizację włączyło się wiele osób personel przedszkola i rodzice, którzy już od dawna przygotowywali się do tego wyjątkowego dnia.

Anna Trybuchowska, PP2