Memoriał dla Darka Zborowskiego

11 i 12 czerwca w ZSMS rozegrano po raz drugi turniej upamiętniający tragicznie zmarłego w lutym 2015 roku absolwenta liceum Darka Zborowskiego. Młody siatkarz przyjechał do nas ze Śmieszkowa, zdał maturę, potem studiował i grał  w Krośnie.

Był zawsze pogodny, życzliwy i pełen optymizmu. Miał marzenia i bardzo lubił swoja szkołę. My lubiliśmy Darka i teraz pamiętamy o nim. Koledzy przyjechali z całej Polski. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji Darka, następnie wszyscy przybyli już w szkole uczcili pamięć ucznia minutą ciszy. Dyrektor Zbigniew Miłoś przywitał uczestników i gości: absolwentów, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz prezydent miasta Annę Hetman. Obecni obejrzeli film o szkole i naszych uczniach, wspomnienia o Darku.

 

Absolwenci ZSMS oraz miłośnicy siatkówki w sobotę rozegrali turniej dwójek – najlepsi okazali się Sebastian Matula i Sylwester Piotrowicz.

 

W drugim dniu odbył się turniej drużyn: absolwenci, KS JAJO, UKS Dziesiątka KS Borynia i KS Active World. Najlepsza drużyna to KS JAJO! Wygrani otrzymali puchary Dyrektora ZSMS.

 

Jednak nie wygrana jest tu najważniejsza, ale pamięć o Darku i innych wiecznie młodych, za którymi tęsknimy. W tym turnieju wszyscy wygraliśmy, bo czas i pamięć są bezcenne. Turniej przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze.

zsms2

fot.arch. ZSMS

Inf. nad. Barbara Pawlińska, nauczyciel ZSMS