Piękna muzyka zabrzmi w kościele

Wakacje to czas koncertów muzyki organowej i kameralnej, które już po raz jedenasty organizuje kościół ewangelicko-augsburski. Pierwszego koncertu będzie można posłuchać 17 lipca.

 

Jako pierwsi w tegorocznych koncertach muzyki organowej i kameralnej wystąpią Duo Vitare z Agnieszką Kotulską-Rahunen na wiolonczeli oraz Kimmo Rahunen na gitarze klasycznej.

 

Agnieszka Kotulska-Rahunen jest laureatką wielu konkursów wiolonczelowych. Otrzymała trzykrotnie stypendium szwajcarskiej fundacji International Zurich Masterclasses. W Finlandii, która stała się jej drugą ojczyzną, jest wielokrotną stypendystką fińskiej fundacji LUSES oraz Fińskiej Fundacji Kultury. Obecnie koncentruje się na artystycznym duecie wiolonczelowo-gitarowym Duo Vitare, który tworzy wraz ze swoim mężem.

 

Kimmo Rahunen jest fińskim gitarzystą klasycznym. Często występuje jako solista z wieloma orkiestrami fińskimi. Jest stypendystą Ministra Kultury Finlandii (w latach 2011, 2012 i 2013) oraz stypendystą fundacji LUSES, ESEK i Fińskiej Fundacji Kultury. W jego dorobku artystycznym na szczególną uwagę zasługuje współpraca z wieloma współczesnymi kompozytorami fińskimi.

 

Koncert w kościele ewangelicko-augsburskim rozpocznie się o godz. 18.00.