Głosuj na jastrzębską Grację

Przed nami ostatni tydzień głosowania na Drzewo Roku 2016. W finale znalazło się szesnaście drzew z całej Polski, w tym surmia wielkokwiatowa Gracja, którą opiekują się uczniowie i wychowawcy Zespołu Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju.

Konkurs organizowany jest przez Klub Gaja i ma na celu promowanie postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. Ambasadorami konkursu są: podróżniczka i autorka książek Elżbieta Dzikowska, reżyser Kazimierz Kutz oraz językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim profesor Jan Miodek.

 

Głosować można jeszcze do 30 czerwca na stronie: www.drzeworoku.pl, a także wysyłając smsy o treści: Drzewo16 pod numer 7255. Szczegółowe informacje można znaleźć na w/w stronie.

drzewo1

fot. arch. Zespół Szkół przy WSzR dla Dzieci

– To wielkie wyróżnienie dla naszego regionu. Wypromujmy Jastrzębie-Zdrój i jego piękno. Zachęcamy do głosowania – podkreśla Ewa Guzy, rzecznik prasowy Zespołu Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci.