Znamy ligowych rywali „GieKSy”

Nowy sezon 2016/2017 to spora rewolucja w rozgrywkach na III-ligowym poziomie. GKS 1962 zagra m.in. z drużynami z woj. lubuskiego.

Jedna z czterech grup czwartego poziomu rozgrywkowego obejmować będzie w nadchodzącym sezonie województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie.

W środę awans do III ligi zapewniła sobie Unia Turza Śląska, która w minionym sezonie była ligowym rywalem Granicy Ruptawa.

Innymi beniaminkami w tej grupie III ligi będą: Stal Brzeg (opolskie), Olimpia Kowary (dolnośląskie) i Falubaz Zielona Góra (lubuskie).

Spośród dotychczasowych, III-ligowych rywali GKS-u w „nowej” lidze pozostają: BKS Stal Bielsko-Biała, Rekord Bielsko-Biała, Górnik II Zabrze, Skra Częstochowa i Pniówek Pawłowice, natomiast z III ligi dolnośląsko-lubuskiej w rozgrywkach pozostali: Górnik Wałbrzych, KS Polkowice, Ślęza Wrocław, Miedź II Legnica, Lechia Dzierżoniów, Śląsk II Wrocław i Piast Żmigród.

Osiemnastym zespołem w rozgrywkach powinien być Nadwiślan Góra, który spadł z II ligi, jednak start w rozgrywkach zespołu z Góry wciąż stoi pod znakiem zapytania.