Lato w mieście pełne atrakcji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w każdy czwartek wakacji na teren skateparku w jarze przy ul. Turystycznej, gdzie o 16.00 odbywają się cieszące się dużą popularnością zajęcia Extreme City. Oprócz tego najmłodsi mogą wziąć udział w turnieju piłki nożnej, spróbować swoich sił w lekkoatletyce, karate czy jiu-jitsu.

MOSiR zaprasza także na wycieczki krajoznawcze, rowerowe lub letnie zajęcia z jogi i tańca. Na spragnionych ochłody czeka kąpielisko Zdrój oraz basen Laguna.

Miejski Ośrodek Kultury na czas wakacji przygotował obfitą ofertę kulturalną. Muzyczne Środy, Jastrzębskie Lato Muzyczne czy wieczorne seanse w ramach Letniego Kina Parkowego na stałe wpisały się w kalendarz imprez wakacyjnych w naszym mieście. Oprócz letnich koncertów i kina można wziąć udział m.in. w warsztatach rękodzieła, które po raz kolejny odbywają się w ramach Parkingu Sztuki.

Również Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla odwiedzających szereg atrakcji. Podczas akademii wakacyjnej można będzie poćwiczyć pamięć, nauczyć się tańca, zrelaksować się podczas zajęć z jogi, czy podszkolić swoje umiejętności komputerowe. Gry, zabawy i seanse bajkowe w ramach akcji „Piegowate lato – wakacje z Panem Kleksem” oraz inne zajęcia skierowane do dzieci i dorosłych znajdują się w bogatej ofercie biblioteki.

 

Szczegółowe informacje na stronach internetowych:

www.mosir.jastrzebie.pl

www.mok.jastrzebie.pl

www.biblioteka.jastrzebie.pl