Z prezydentem o strategii rozwoju miasta

Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu z serii „O mieście bez politykowania”. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą. Spotkanie, podczas którego mieszkańcy zapoznają się ze strategią rozwoju miasta pod kątem gospodarczym i turystycznym w najbliższych latach, odbędzie się w czwartek, 30 czerwca, w sali 129A Urzędu Miasta. Rozpocznie się ono o godzinie 17.00.

Spotkanie będzie miało również charakter konsultacyjny, a tematem dyskusji będzie estetyka i organizacja przestrzeni na osiedlach.

– Strategia rozwoju miasta została wprowadzona uchwałą Rady Miasta w 2013 roku. Lata 2014 i 2015 to pierwszy okres jej realizacji. Na ostatniej sesji zdałam sprawozdanie z tego, na jakim etapie realizacja zadań jest w chwili obecnej. Żeby jednak mówić o realizacji strategii, nie możemy odnosić się wyłącznie do zapisanych w niej pojedynczych zadań. Ten temat wymaga szerokiego, kompleksowego ujęcia – stworzenia wizji rozwoju miasta i próby odpowiedzenia sobie na pytanie jakie to miasto ma być w przyszłości. W naszym mieście drzemie ogromny potencjał, który do tej pory nie był należycie wykorzystany. Potencjał gospodarczy i turystyczny. Miasto ma ambicje, by stać się miastem nowoczesnym, o zrównoważonym rozwoju, miejscem przyjaznym mieszkańcom, z szerokim dostępem do edukacji, kultury i szeroko pojętej rekreacji. Potrzebne są także konkretne działania i inwestycje oraz maksymalne wykorzystanie możliwości gospodarczych. W tym kontekście ogromną szansą dla Jastrzębia-Zdroju staje się program działań gospodarczych Polska 3.0. – zachęca do udziału w spotkaniu Anna Hetman, prezydent miasta.