Przedszkolaki odwiedziły wystawę w GHM

23.06.2016 przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju  miały okazję odwiedzić po raz kolejny Galerię Historii Miasta i wystawę „Moje M”, czyli mieszkanie w latach 70 tych.

Wystawa była ciekawa nie tylko dla dzieci, ale również dla przybyłych z nimi opiekunów, bo przypominała im dawne czasy. Niektóre eksponaty nie pasowały do dzisiejszych czasów (np. telewizor czy syfon) i wydawały się dziwaczne, jednak przedstawiały nie tak dawną przeszłość, która odeszła trochę w zapomnienie.

wystawa Moje M

fot. z arch. PP nr 2

Dziwne były zabawki, którymi bawiły się kiedyś dzieci, dziwne były dekoracje pokojów, w kuchni nic nie przypominało dzisiejszego wyposażenia. Taka lodówka czy garnki, butelka po mleku (którą zostawiano kiedyś pod drzwiami) wywołały u dzieci zdumienie.Dzieci miały również okazję pooglądać bajkę wyświetlaną na starym projektorze. Podczas wyświetlania była w pokoju cisza jak „makiem zasiał”, tak bardzo przedszkolaki były bajką zainteresowane. Wystawa była niezwykła i warto sprawić, by obejrzało ją jak najwięcej mieszkańców miasta.

Anna Trybuchowska, PP2