Z myślą o rowerzystach

Leżące na pograniczu Płaskowyżu Rybnickiego i Pogórza Śląskiego Jastrzębie-Zdrój dla wielu jest wręcz idealnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. To tu, u wylotu Bramy Morawskiej, w terenie mocno górzystym, pełnym jarów i dolin można znaleźć wiele miejsc sprzyjających amatorom dwóch kółek.

Teraz jadąc przez Jastrzębie-Zdrój będzie można odpocząć przy ul. Plebiscytowej i Gajowej w Boryni. To właśnie tutaj miasto zakupiło i zamontowało dwie wiaty odpoczynkowe dla rowerzystów wraz ze stołem i ławkami z drewna świerkowego. Przy wiatach ustawione są stojaki na rowery. Oprócz tego wykonane zostały ścieżki pomiędzy drogą a dojściem do wiaty z tłucznia kamiennego na podsypce piaskowej. Koszt zakupu i montażu wyniósł 29 860 zł. Odbiór wiat rowerowych odbędzie się w czwartek, 30 czerwca.

 

Nasze miasto pod względem ukształtowania terenu jest mocno zróżnicowane. Jego północna część, znacznie bardziej przekształcona przez działalność górniczą nie jest tak górzysta jak południowa. Rejon Ruptawy, Bzia, Cisówki czy choćby osiedli w centrum Jastrzębia jest tego najlepszym przykładem. Na obszarze całego miasta szlaków rowerowych jest pod dostatkiem. A jeśli nawet w ciekawym miejscu trasa rowerowa nie została wytyczona, to miejscowi rowerzyści doskonale radzą sobie jeżdżąc wieloma innymi niemniej ciekawymi drogami.