Ulica Witczaka jest już przejezdna

Koniec z utrudnieniami w ruchu na ul. Witczaka. Ta została już przebudowana i oddana do użytku. Choć prace planowo miały potrwać do października, to inwestycję udało się zakończyć wcześniej i kierowcy mogą już korzystać z nowej drogi.

Roboty rozpoczęły się w pierwszej połowie 2015 roku i prowadzone były na odcinku od skrzyżowania z ul. 1 Maja do kąpieliska Zdrój. Obejmowały one przebudowę ulicy Witczaka oraz budowę nowego śladu drogi zaraz za budynkiem TBS Daszek. Aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym, wzdłuż drogi powstał chodnik łącznie z oświetleniem terenu, co ma duże znaczenie, bo trzeba pamiętać, że przy ulicy znajduje się basen letni.

Oprócz tego zostało wykonane prawidłowe odwodnienie ulicy i wybudowane wpusty deszczowe oraz przyłącza do kanalizacji. Koszt prac wyniósł prawie 2,3 mln zł.

Z względu na ukształtowanie terenu, nie została zaprojektowana ścieżka rowerowa. Jest to jednak droga lokalna, która jest wystarczająco szeroka, aby mogły po niej jeździć zarówno samochody, jak i rowery. Natomiast piesi mogą bezpiecznie spacerować chodnikiem.