JKH GKS na finiszu rundy

11 drużyn kończy rywalizację w rundzie zasadniczej Polskiej Hokej Ligi. Na kilka kolejek przed końcem drugiej rundy JKH GKS Jastrzębie musi walczyć o awans do tzw. grupy silniejszej.

Przypomnijmy, że w obecnym sezonie po dwóch rozegranych rundach, od 27 listopada drużyny rywalizować będą w dwóch grupach. Silniejsza składać się będzie z sześciu czołowych zespołów , słabsza z pięciu, które zajmą miejsca 7-11. Dwie najlepsze ekipy z grupy słabszej uzyskają wraz z sześcioma z silniejszej prawo w gry w play-off (z wyłączeniem SMS U20 Sosnowiec).

W ostatnich spotkaniach jastrzębianie spisywali się bardzo dobrze, a wyjazdowe zwycięstwo z KH GKS Katowice (3:1) oraz bardzo okazała wygrana z drużyną SMS PZHL aż 15:1 wpłynęła pozytywnie na postawę JKH GKS-u, który na własnym lodzie po rzutach karnych pokonał aktualnego mistrza kraju, Comarch Cracovię. W dwóch ostatnich meczach z GKS-em Tychy oraz TatrySki Podhalem Nowy Targ jastrzębianie nie zdobywali punktów.

Po 16 rozegranych meczach jastrzębianie zajmują w tabeli Polskiej Hokej Ligi siódmą lokatę, a najbliższe spotkania w Oświęcimiu i Opolu mogą zadecydować o ostatecznych rozstrzygnięciach dotyczących awansu jednej z tych ekip do czołowej szóstki.