„Muzykant” zagra w Domu Zdrojowym

Debiutancka płyta Macieja Gucika, jastrzębskiego muzyka we wrześniu ujrzała światło dzienne. „Muzykant” – bo tak zatytułowany został ten album jest wynikiem kilku lat pracy nad autorskimi kompozycjami wykonawcy.

Pierwszy nakład płyty został wydany przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie-Zdrój w ramach uzyskanego stypendium artystycznego na rok 2016.

– Prace w studiu nagrań trwały praktycznie od stycznia do czerwca, a w tworzeniu tego materiału pomógł mi bardzo Mateusz Badura, który nagrania zrealizował, a także zajął się mixem i masteringiem tego, co można usłyszeć – mówi Maciej Gucik.

Na płycie oprócz instrumentalnych wykonań Macieja na akordeonie i instrumentach klawiszowych usłyszeć można także gościnne brzmienia wykonane przez znakomitych muzyków. Wspomniany Mateusz Badura, który zrealizował nagrania w kilku utworach okrasił ich brzmienie gitarami: elektryczną i akustyczną. Na płycie gościnnie w utworze „Pierwszy” pojawia się także saksofon tenorowy w wykonaniu Sławomira Władyki, natomiast w utworze „Herbata” partia gitary basowej wykonana przez Roberta Szewczugę na co dzień koncertującego z Golec uOrkiestrą.

Koncert promujący album „Muzykant” już w najbliższy czwartek, 10 listopada o godz. 19.00 w jastrzębskim Domu Zdrojowym – tam też będzie można otrzymać płytę artysty. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.