Wizyta przedszkolaków u weterynarza

Czy zawód weterynarza jest prostą pracą? Jak pracować ze zwierzętami i jak zachowują się one w gabinecie? Na te pytania odpowiedzi otrzymały przedszkolaki podczas wizyty w jednej z klinik weterynarii w Jastrzębiu-Zdroju.

Z końcem października dzieci z grupy Tygrysków z Przedszkola nr 2 odwiedziły jeden z gabinetów weterynarii w Jastrzębiu-Zdroju. Celem spotkania było między innymi poznanie pracy weterynarza, zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Dzieci miały możliwość porozmawiania z lekarzem weterynarii panem Bartoszem. Doktor opowiadał o ciekawostkach, niebezpieczeństwach oraz codziennej pracy weterynarza. Pokazał, na czym polega badanie psa. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt i obowiązkowym przestrzeganiu higieny po każdej zabawie z pupilem.

DSC01167 DSC00952

Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, szukały odpowiedzi na nurtujące je wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt, chorób które je dotykają, sposobów leczenia. Spotkały również pana, który adoptował kundelka ze schroniska w Jastrzębiu-Zdroju. Dzieci opowiadały o zwierzętach, które mają w domu, o tym jak o nie dbają i co lubią. Nie zabrakło także lawiny pytań. Przedszkolaki obejrzały izbę przyjęć i salę chirurgiczną połączoną z salą szpitalną. Na koniec podziękowały za wiedzę i miłą atmosferę, wręczając pamiątkową laurkę.

Spotkanie pozwoliło uczestnikom na poznanie po części tego ciekawego zawodu. Kto wie, może przez to ktoś odkryje w sobie jakieś predyspozycje do tej pracy?

Oprac. AK, nadesłała: Mirosława Jakobielska