Zapraszamy na wyjątkowy koncert

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego odwiedzi miasto Jastrzębie-Zdrój i da popis swojego niesamowitego talentu. Koncert odbędzie się 23 listopada o godzinie 18.00 w hali widowiskowo-sportowej. Wstęp jest bezpłatny.

Zespół jest spadkobiercą prawie 100-letniej tradycji grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczypospolitej, popularyzujących w środowisku wojskowym i cywilnym tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada długoletnią tradycję, a jego głównym nurtem działalności artystycznej jest udział w państwowych, wojskowych i kościelnych uroczystościach związanych z historycznymi i patriotycznymi rocznicami. W skład Zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa (dęta). RZAWP cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m.in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Słowacji, Czech, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wszystkie występy Zespołu są zawsze gorąco oklaskiwane przez publiczność i chwalone przez krytyków muzycznych za wykonanie i maestrię.

DSC_2544

RZAWP posiada na swoim koncie szereg nagrań dla Telewizji Polskiej, polskich firm płytowych oraz na potrzeby filmu. Ukazało się 50 płyt CD z nagraniami polskich pieśni patriotycznych i religijnych m.in. „Hymny i pieśni polskie”, „Pieśni staropolskie i rycerskie”, „Żołnierskie kolędowanie”, „Solidarni”, „Biel z czerwienią”, „Jak białe orły”.

 aroundthe world!(3)