Jastrzębski Węgiel pokonał PGE Skrę Bełchatów

W spotkaniu 9. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał faworyta do tytułu mistrzowskiego, PGE Skrę Bełchatów 3:2. Zaciętą rywalizację obserwowała pełna hala kibiców.

MVP meczu został wybrany iva, który w całym spotkania zdobył aż 29 punktów. Siatkarze Marka Lebedewa awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Pierwszy punkt w środowym spotkaniu zdobyli Pomarańczowi. Potem nasza drużyna objęła prowadzenie 2:1, ale od tego momentu w natarciu byli goście. Zacięta rywalizacja w pierwszej odsłonie meczu trwała do samej końcówki, jednak to PGE Skra Bełchatów wykazała się większą determinacją i wygrała seta 25:22.

Mocną zagrywką rozpoczęli drugą odsłonę jastrzębscy siatkarze, wypracowując sobie trzypunktową przewagę. Bełchatowianie szybko doszli punktowo nasz zespół, ale seria dobrych zagrywek Pomarańczowych spustoszyła defensywę PGE Skry. Bełchatowianie nie mieli większych szans by dogonić rozpędzonych jastrzębian, którzy wygrali tę partię 25:22.

W pierwszym fragmencie trzeciego seta przewagę zbudowali goście. Następnie gra przyjezdnych napotkała zdecydowany opór Pomarańczowych, dzięki czemu zwycięstwo w trzeciej partii stało się faktem.

Czwarty set należał go bełchatowian. W końcowej fazie seta, goście zyskali trzypunktową przewagę i mimo tego, że jastrzębianie potrafili tę stratę odrobić, to udana obrona PGE Skry oraz wykorzystana kontra doprowadziły do tie-break’a.

Decydującą partię, jak i całe spotkanie wygrał Jastrzębski Węgiel.