Plakat pełen wrażeń

Czy emocje można pokazać za pomocą plakatu, czy jest to jedynie forma przekazania informacji? Na te pytania doskonale odpowiada wystawa Marty Kostrzewy, którą można oglądać w Galerii Pod Sową w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Marta Kostrzewa jest grafikiem projektantem i ilustratorem. Wykonuje prace głównie z zakresu projektowania logo, identyfikacji wizualnej, plakatu, ilustracji i grafiki edytorskiej. Od kilku lat pracuje również jako wykładowca we Wrocławskiej Szkole Fotografii AFA. W 2012 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Grafiki i Sztuki Mediów. Jej praca dyplomowa „Ślązak a Gorole, charakteryzacja graficzna wybranych regionów etnograficznych” została zaprezentowana na wystawie „Najlepsze Dyplomy Projektowe ASP 2012” w Katowicach. Jest stypendystką prezydenta Wrocławia w dziedzinie kultury i sztuki, rektora ASP we Wrocławiu dla najlepszych studentów, a także „Śląskiego Funduszu Stypendialnego” im. Adama Graczyńskiego w Katowicach. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz udział w warsztatach, plenerach i konkursach.

Jeszcze tylko do końca listopada w Galerii Pod Sową można zobaczyć wystawę pod tytułem „Plakaty” autorstwa Marty Kostrzewy.