Zjechali z całego świata, by pochwalić się talentem

Muzyka jest dla ludzi chwilą ucieczki, sposobem na życie i radością. Nic dziwnego, że tak wiele młodych osób bierze udział w tegorocznym Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte”.

Blisko 200 osób, wiele godzin przygotowań, trzy dni, dwie grupy instrumentów i jeden zwycięzca – tak właśnie wygląda organizowany w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Jastrzębiu-Zdroju już po raz jedenasty Międzynarodowy Konkurs „Instrumenty Dęte”. Uroczystego otwarcia dokonał Ryszard Rakoczy, zastępca prezydenta miasta.

Uczestnicy konkursu przyjechali nie tylko z całej Polski, ale także z zagranicy. Nie brakuje osób z Czech, Ukrainy, Włoch i innych państw świata. Jak przyznano na otwarciu, wszystkie osoby, które zostały dopuszczone do fazy przesłuchań już osiągnęły ogromny sukces.

 DSC_7674.NEF DSC_7684

W murach jastrzębskiej szkoły muzycznej rywalizują ze sobą o miano najlepszych młodych instrumentalistów podopieczni szkół o światowej renomie. Celem przedsięwzięcia jest promowanie wybijających się młodych indywidualności muzycznych i stworzenie im szans na dobry start w drodze do kariery artystycznej. Głównym organizatorem konkursów jest dyrektor szkoły dr hab. Stanisław Śmietana. W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prezydent miasta Anna Hetman.

DSC_7764.NEF DSC_7771.NEF DSC_7720.NEF DSC_7740.NEF

fot.  Agata Krypczyk