Obwodnica już otwarta

Budowa obwodnicy Pawłowic została zakończona. Jest to kolejny odcinek tzw. drogi głównej południowej, która ma połączyć Pszczynę, Pawłowice Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, powiat wodzisławski i Racibórz.

To bardzo ważna droga dla naszego regionu. Dzięki tej inwestycji nasze miasto ma dogodny dojazd już nie tylko do autostrady A1, ale również do drogi krajowej nr 81 – podkreśla Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

 

Nowa droga liczy 2,83 km. Ma jedną jezdnię o szerokości 7 m i wyposażona jest w drogi serwisowe. Wybudowane zostały też m.in. dwa wiadukty kolejowe, ekrany akustyczne, elementy infrastruktury teletechnicznej, kanalizacja deszczowa i mury oporowe.

 

Przypomnijmy, że obwodnicą Jastrzębia-Zdroju, kierowcy mogą jeździć od listopada 2014 roku. Liczy ona 8,6 km. Dla naszego miasta droga główna południowa stanowi zjazd z autostrady A1 w Mszanie, a dzięki poprowadzeniu jej przez Pawłowice do tzw. „wiślanki”, włączyła nasze miasto w sieć połączeń krajowych i międzynarodowych.

DSC_0145 DSC_0106 DSC_0091 DSC_0060

 

 

 

 

 

 

fot. Maciej Gucik