Pracownia plastyczna ma 20 lat

Uroczysty wernisaż wystawy poświęconej 20-leciu pracowni plastycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się w piątek, 18 listopada, w Domu Zdrojowym. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 18.00.

Pracownia plastyczna powstała w 1996 roku, aby stworzyć sprzyjające warunki do rozwoju dzieci i młodzieży oraz poszerzania ich zainteresowań. Obecnie mieści się w budynku Domu Zdrojowego.

Celem zajęć jest rozwijanie i ukierunkowanie kreatywności uczestników i doskonalenie ich umiejętności posługiwania się technikami plastycznymi. Zajęcia charakteryzują się indywidualizacją pracy z dzieckiem, dostosowaniem do jego potrzeb i umiejętności. W małych grupach zróżnicowanych wiekowo, dzieci oraz dorośli poznają techniki (malarskie, rysunku, grafiki, form przestrzennych i pół przestrzennych, dekoracyjne) wykorzystując różnorodne materiały plastyczne.

W przyjaznej atmosferze podczas twórczej pracy dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdolności manualne. Na przestrzeni tych 20 lat zajęcia ewoluowały, poszerzono je o zajęcia dla dorosłych, plenery, wycieczki. Pracownię plastyczną prowadzą instruktorki Renata Dziadek i Małgorzata Patek.

Wernisaż wystawy pokazującej pracę dzieci i młodzieży na przestrzeni ostatnich 20 lat odbędzie się 18 listopada, wystawa czynna będzie do 30 listopada. Wstęp jest bezpłatny.