EKO-Kobieta – Potęga odwiecznej kobiecości

„Wszyscy dobrze wiemy, że ekologia jest kobietą, a w codziennym życiu możemy znaleźć szereg zależności wskazujących na trafność tej tezy” – tak o naturze podczas pierwszej w Jastrzębiu-Zdroju gali EKO-Kobieta – Potęga odwiecznej kobiecości mówiła prezydent Anna Hetman.

Społeczno-kulturalne wydarzenie „Potęga odwiecznej kobiecości” było wyjątkową okazją do spotkania i wymiany doświadczeń najbardziej aktywnych kobiet z Jastrzębia-Zdroju i okolic. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z międzynarodową organizacją Dress For Success i miało na celu podniesienie poziomu wiedzy ekologicznej wśród kobiet, które jako matki i uczestniczki życia społecznego znacząco wpływają na świadomość ekologiczną społeczności, w której funkcjonują.

Kluczowy element tego przedsięwzięcia stanowiła debata, w której uczestniczyły jastrzębianki żywo zaangażowane w temat ekologii. Zwieńczeniem było wielowymiarowe eko-show „Potęga odwiecznej kobiecości”.

DSC_8034

Na przybyłych gości czekały atrakcje z zakresu kultury – m.in. występ mistrzyni sopranu Izabeli Migocz, a także program artystyczny pt. „Skrzydła Izydy” obejmujący elementy baletu mistycznego i tańca nowoczesnego. Przybyli goście mogli podziwiać prace o tematyce kobiecej autorstwa jastrzębskich artystów – Janiny Wiśniewska-Bogusz, Sławomira Rąbalskiego, Grzegorza Mioduszewskiego, a także zapoznać się z trendami w ekologicznym stylu życia i dbaniu o urodę.

Akcja nie mogłaby odbyć się bez: Drogerii Polskich, JZWiK, Jastrzębskiego Forum Kobiet, Szkoły Dobrego Rodzenia Mamo! Tato!, J. Polnika, Doroty Balczunas (Coffee Bar), firmy Esotiq, Zespołu Szkół Zawodowych, księgarni BookBook, Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 im. J. Tischnera, Souvre Internationale, e-invest, Gaju Oliwnego, Oriflame, Planety Bio i Winnicy Laguna.

DSC_7979

fot. Agata Krypczyk