Miasto stroi się na święta

Choć za oknem pogoda prawdziwie wiosenna, to święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Już wkrótce w Jastrzębiu-Zdroju poczujemy klimat bożonarodzeniowy i noworoczny. W tym czasie nasze miasto z pewnością nie będzie szare, smutne i ponure, a przygotowane iluminacje powinny przyciągnąć spacerowiczów i sprawić, że świąteczny nastrój będzie bardziej odczuwalny.

Gigantyczna bombka o średnicy 5 metrów oświetlona diodami LED zostanie wyeksponowana na rondzie Sikorskiego, choinka ledowa pojawi się na rondzie Ruptawskim, natomiast choinkę na rondzie Dolnym zdobić będą girlandy. Na rondzie Centralnym zobaczymy cztery paczki prezentów, na rondzie Zdrojowym trzy tunele kaskadowe, a rondo św. Barbary zostanie udekorowane elementami nasłupowymi.

 

Prawdziwie świąteczną atmosferę poczujemy w Parku Zdrojowym, gdzie główny deptak zdobić będzie sześć bram tworzących tunel, a przy placu zabaw staną sanie i dwa renifery. Przed Urzędem Miasta pojawi się duża bombka z przejściem, a wokół niej trzy mniejsze, z kolei na skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej i al. Piłsudskiego zobaczymy wieniec adwentowy.

 

DSC_0241

fot. Maciej Gucik

 

Magię świąt Bożego Narodzenia będzie można również poczuć spacerując ulicami naszego miasta. Śnieżynki, bombki, żarówkowe girlandy i inne motywy zdobić będą drzewa, lampy oświetlenia ulicznego i budynki.