Łapy, łapy, cztery łapy

W piątek, 18 listopada, miało miejsce spotkanie przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 2 z Iwoną Jaszke – przedstawicielką Fundacji PRO ANIMALS i jednocześnie pracownikiem Schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju.

Podczas prelekcji dzieci nie tylko zapoznały się z działalnością, jaką prowadzą schronisko i fundacja, ale również przedstawiono im zasady i zadania, jakie powinien spełniać potencjalny opiekun, który chce dać podopiecznym schroniska drugi dom. Dodatkowo przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, gdy zaginie pies, jak również jak postępować, gdy widzimy błąkającego się czworonoga. Dzieci zostały również poinformowane o tym, jak zachować się podczas spotkania z obcym, agresywnym psem – utrwaliły bezpieczną „pozycję żółwia”, którą przyjmujemy, aby zapobiec atakowi psa.

IMG_20161118_093958_resized_20161120_033905399

W tym miejscu jeszcze raz na ręce pani Iwony składamy serdeczne podziękowania za poświęcony nam czas i podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami, a przede wszystkim wiedzą. Spotkanie zakończyło akcję zbiórki żywności, koców, kołder, poduszek i ręczników dla podopiecznych schroniska. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane pani Iwonie. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, bez których nasza akcja nie zakończyłaby się sukcesem.

 

Inf. nad. Mirosława Jakowielska