Uhonorowani Czarnym Diamentem

W błysku fleszy 18 listopada już po raz siedemnasty najlepsze przedsiębiorstwa oraz osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla naszego regionu uhonorowane zostały jedną z najbardziej prestiżowych nagród na Śląsku – „Czarnym Diamentem”. Uroczysta gala, podczas której rozdano statuetki, odbyła się w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

W tym roku statuetka powędrowała m.in. do Drogerii Polskich Sp. z o.o. z Jastrzębia-Zdroju. Drogerie Polskie posiadają obecnie około 300 sklepów w całej Polsce, a w ich ofercie znajdują się przede wszystkim produkty polskich marek.

„Czarny Diament” jest wyróżnieniem ustanowionym przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego. Nagroda przyznawana jest za osiągnięcia gospodarcze, technologiczne, w ochronie środowiska, przeciwdziałaniu bezrobociu, wspieraniu inicjatyw społecznych i współpracy z samorządem terytorialnym. Statuetka ma kształt ściętego pnia dębu, osadzonego na podstawie z czarnego granitu, którą oplata korzeniami, a w ściętej części pnia wbity jest sześcian symbolizujący czarny diament – węgiel.

 

źródło zdjęcia: Eksmagazyn.pl