Zabrali publiczność w krainę muzyki

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego dał popis swojego niesamowitego talentu podczas koncertu, który odbył się 23 listopada w hali widowiskowo-sportowej.

Artyści zaprezentowali publiczności program o charakterze patriotycznym, jak i rozrywkowym inspirowanym przebojami musicali. Podczas koncertu można było usłyszeć wiele przebojów sprzed lat, nie tylko tych żołnierskich. Było to niezwykłe wydarzenie kulturalne i lekcja historii przekazana za pośrednictwem muzyki, śpiewu i tańca.

 

Koncert spotkał się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonej widowni, która nagrodziła występujących gromkimi brawami na stojąco. Zachwyciły zarówno piękne i barwne stroje, bogata oprawa artystyczna, jak i pełen profesjonalizm oraz talent i elegancja artystów.

 

DSC_0992

fot. Piotr Kędzierski

 

Zespół jest spadkobiercą prawie 100-letniej tradycji grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczypospolitej, popularyzujących w środowisku wojskowym i cywilnym tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego. Posiada długoletnią tradycję, a jego głównym nurtem działalności artystycznej jest udział w państwowych, wojskowych i kościelnych uroczystościach związanych z historycznymi i patriotycznymi rocznicami. W skład Zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa (dęta). RZAWP cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą.