Jastrzębski Węgiel lepszy od LotosuTtrefla Gdańsk

W 10. kolejce PlusLigi Jastrzębski Węgiel wygrał 3:2 z Lotosem Trefl Gdańsk. Podopieczni Marka Lebedewa prowadził już na swoim terenie 2:0, ale w końcówce trzeciego seta żółto-czarni odwrócili losy meczu, by ostatecznie doprowadzić do tie-breaka. Kolejny raz bohaterem meczu został Kubańczyk Salvador Hidalgo Oliva.

Mecz rozpoczął się lepiej dla Pomarańczowych, którzy pierwszego seta wygrali 25:21. W drugiej odsłonie również lepsza okazała się ekipa Marka Lebedewa, a seta asem serwisowym zakończył najlepszy na placu gry Kubańczyk Oliva (25:20). Trzeci partia rozpoczęła się obiecująco dla Pomarańczowych, ale w końcówce straciliśmy dużą przewagę i nasi rywale zakończyli seta na swoją korzyść (25:23). Na czwartą partię gdańszczanie wyszli z nową energią, co od razu przełożyło się na ich lepszą grę i wygraną 25:22. W tie-breaku gdańszczanie byli bliscy wygranej, ale ostatecznie dwa punkty zgarnęli gospodarze, a żółto-czarni nad morze wrócili z jednym oczkiem.