Miś Serduś wyruszył w świat

Jak wiadomo, grupa Krasnoludków z Publicznego Przedszkola nr 2 bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Z tego powodu dzieci przez ostatnie dni przygotowywały się do jego realizacji.

Najpierw zapoznały się z zasadami projektu, o których opowiedział im Miś Bruno, będący symbolem projektu. Później przedszkolaki przygotowywały swojego misia do podróży. Cała grupa wybrała misia i nadała mu imię Serduś, które ma przypominać im, że warto mieć dobre serce. Serduś uczestniczył z dziećmi we wszystkich zajęciach, na których świetnie się bawiły ze swoimi misiami. Nie obyło się bez wspólnych zabaw i tańców. Krasnoludki pomalowały też sweterki dla swoich misiów, aby nie zmarzły w chłodne dni. I oczywiście nie zapomniały też przeczytać Serdusiowi bajki.

W piątek, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia naszedł czas na pożegnanie. Krasnoludki spakowały Serdusia i jego dziennik podróży do specjalnie przygotowanej koperty i wybrały się na pocztę. Tam, pani opowiedziała dzieciom, jak wygląda praca na poczcie i co musimy zrobić, aby nasz list dotarł do adresata.

 

miś2

 

Teraz jesteśmy pewni, że Serduś nie zgubi się po drodze i dotrze do kolejnego przedszkola. Na pamiątkę Dnia Pluszowego Misia i uczestnictwa w projekcie, każde dziecko otrzymało specjalny Misiowy Medal, z podobizną Misia Bruna. Teraz na pewno dzieci będą pamiętać o swoim misiu. Krasnoludki z niecierpliwością czekają na odwiedziny w naszym przedszkolu misiów z innych przedszkoli i powrót naszego Serdusia.

Inf. i zdjęcia nad. Monika Uja