Czas na rewanż o wysoką stawkę

Jeden z najważniejszych meczy GKS Jastrzębie odbędzie się już dziś w Suwałkach, gdzie jastrzębscy piłkarze zmierzą się w rewanżowym spotkaniu z zespołem Wigry Suwałki. Ceną tego spotkania jest półfinał Pucharu Polski.

40 lat temu po raz ostatni GKS odniósł tak duży sukces w Pucharze Polski dochodząc do półfinału rozgrywek. Wtedy wyeliminował takie kluby jak Wisłę Kraków czy Legię Warszawa i odpadając dopiero po przegranym spotkaniu 2:3 z naszpikowaną gwiazdami polskiej piłki Stalą Mielec.

Dziś przed piłkarzami z Jastrzębia stoi ważne i bardzo trudne zadanie. Po przegranym pierwszym spotkaniu, które odbyło się na ich boisku, należy zdobyć co najmniej 2 bramki. Przypominamy, że ostatni mecz z Suwałkami mimo bardzo dobrego startu zakończył się 2:1 dla przeciwników. Trener Skrobacz o swojej drużynie przed meczem wypowiada się z nadzieją – Jestem umiarkowanym optymistą. Uważam, że jest szansa i Wigry są w naszym zasięgu. Jeśli mecz będzie z dwóch stron otwarty, to liczymy na to, że to my po meczu będziemy się cieszyć.

Suwalczanie są w znakomitej formie. Świetnie radzą sobie przede wszystkim w ofensywie, a wszystkie ostatnie mecze kończą wygraną. Mimo wszystko piłkarze GKS Jastrzębie także prezentują na boisku doskonałą formę. W poprzednim spotkaniu w drużynie nie mogło wystąpić kilku kontuzjowanych oraz zawieszonych za kartki zawodników. Dziś trener Skrobacz ma do wyboru prawie wszystkich zawodników.

Mecz rozpocznie się w środę, 30 listopada, o godzinie 17:30 w Suwałkach.
Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport.

 

fot. P. Kędzierski