19 medali Nautilusa!

Kolejny sukces jastrzębskich pływaków podczas międzynarodowego konkursu. Zawodnicy KS Nautilus z Gliwic przywieźli aż 19 medali!

W dniach 5-6.11.2016 r.  jastrzębianie  reprezentujący kadrę  Nautilusa wygrali klasyfikację medalową, dystansując m.in. Rosjan, Białorusinów, Węgrów, Czechów, Niemców  oraz Turków.  Drużyna  w punktacji klubowej uplasowała się na drugim miejscu, tuż za drużyną z Sankt-Petersburga z Rosji .

Złote medale zdobyli:  Balbina Sikora (konkurencja na 50, 100 i 200 m), Zuzanna Rzepka (złote medale na 50 i 100 m PW w kat. C uzyskując minima do Reprezentacji Polski), Błażej Gałkowski  (na 50 m PP w kat. C),  Klaudia Gorys  (na 200 m BF w kat. C).

Również sztafety otrzymały złoto:  na dystansie 4 x 50 m BF juniorzy kat D ( Dyrszka H. , Pacyna E. , Sikora B, Majda Ł.) oraz 4 x 100 m PP juniorzy kat. C (Albrecht K. , Rzepka Z., Gorys K., Gałkowski B.).

Natomiast srebrna wywalczyli: Błażej Gałkowski ( na dystansie na 50 m PW  i 50 m BF w kat. C poprawiając zarazem Rekord Klubu i uzyskując min. do Reprezentacji Polski), Zuzanna Rzepka ( na 100 m PP), Klaudia Gorys (na dystansie 100 m BF), Krystian Albrecht (na 100 m PP w kat. C). Tu dwa medale zdobyły również sztafeta:  4 x 50 m BF juniorzy kat. C( Albrecht K. , Rzepka Z., Gorys K., Gałkowski B.)

plywacy na podium (12)

Brązowe medale zdobyli: Krystian Albrecht (na 50 m PP i na 100 m PW), Hubert Dyrszka – (na 100 m PP w kat. D) i Emilia Pacyna (na 100 m BF).

Balbina Sikora  na 200 m BF poprawiła Rekord Klubu z czasem 2:01,07 w kat, D i została najlepszą zawodniczką w Europie w kat. D,  Zuzanna Rzepka w konkurencji na 100 m PP ustanawiając jednocześnie nowy Rekord Polski (z czasem 0:41,71) który przez 10 lat należał do Kasi Koc

Już niebawem kadra Nautilusa wybiera się na Finał Klubowego Pucharu Polski do Kościerzyny.