Wspólna zabawa przedszkolaków

Słoneczka z Jastrzębia-Zdroju lubią swoje przedszkole, ale nie zamykają się tylko w czterech ścianach – wiele spacerują, a nawet podróżują. Lubią też dzielić się swoją radością bycia przedszkolakiem z Publicznego Przedszkola nr 2 z innymi dziećmi.

Między innymi dlatego 1 grudnia zaprosiły do siebie przedszkolaków z przedszkola przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci na wspólne zabawy. Rozpoczęły się one zaśpiewaniem piosenki „Dobrze, że jesteś”, która sprawiła, że każde dziecko z sali poczuło się ważne i potrzebne. Potem był taniec i gra na grzechotkach do piosenki.

Pani Ania ze Słoneczek zaprosiła do rozwiązywania zagadek o leśnych zwierzętach, z którymi milusińscy świetnie sobie poradzili. Była jeszcze praca plastyczna – dzieci pomagały wiewiórce zapełnić orzeszkami jej spiżarnię. Najwięcej radości sprawiła dzieciom z sąsiadującego przedszkola swobodna zabawa wybranymi przez siebie zabawkami, które jak to zwykle bywa z nowymi rzeczami, wydały się dzieciom bardzo atrakcyjne. Słoneczka włączyły się w tę zabawę, doskonale integrując się we wspólnym działaniu.

DSC01509

Jesteśmy wdzięczni opiekunom z przedszkola przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci, że odwiedzili nas ze swoimi podopiecznymi, bo spędziliśmy z nimi wyjątkowe chwile. Postanowiliśmy wszyscy, że znów się spotkamy.

DSC01566 DSC01576

inf. i zdjęcia nad.  Anna Trybuchowska