Rozstrzygnięto konkurs na zestaw mebli miejskich

Maciej Moszant otrzymał pierwszą nagrodę w ogłoszonym przez prezydenta miasta konkursie na zestaw mebli miejskich. Druga nagroda przypadła Maciejowi Wasilewskiemu i Annie Janus, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Agata Goik.

Zwycięska praca została doceniona za wysokie walory estetyczne oraz bardzo ciekawą ideę projektową, która w interesujący sposób wpływa na kreację przestrzeni miasta. Jury doceniło również inspirację autora architekturą Jastrzębia-Zdroju, co znalazło odbicie w przedstawionym projekcie mebli miejskich. Na uwagę zasługuje również dobrze przemyślany aspekt plastyczny mebli, który zachęca użytkowników do analizy otaczającej przestrzeni. Przedstawione meble miejskie mają interesującą i unikalną formę, która jest dedykowana tylko konkretnemu miastu, co dodatkowo podkreśla jego indywidualny charakter – podkreśla członek zespołu konkursowego Aleksandra Grzonka, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej.

W swoich pracach autorzy odnoszą się do charakteru miasta Jastrzębia-Zdroju, co sprawia, że ich rozwiązania nie są przypadkowe i dobrze wpisują się w przestrzeń miasta. Wszystkie prace mogą służyć jako podstawa do dalszych rozważań i dyskusji na temat mebli miejskich. Nagrodzone projekty zostały przedstawione w sposób czytelny i estetyczny oraz spełniały formalne założenia konkursu.

DSC_0464

fot. Maciej Gucik

 

 

 

 

 

 

 

I miejsce

wygrany (1) wygrany (2) wygrany (3)

 

 

 

 

 

 

II miejsce

plansza_2miejsce (1) plansza_2miejsce (2)

 

 

 

 

 

 

III miejsce

3 (3) 3 (2) eeee