Młodzi hokeiści pojadą na Narodowy

W sobotę 10 grudnia w Opolu hokeiści JKH rocznika 2007 oraz młodsi zmagali się w kwalifikacjach do III Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2017. Jastrzębianie nie mieli większych problemów z zakwalifikowaniem się do turnieju finałowego.

W rozgrywkach grupowych odnotowali komplet zwycięstw bez straty gola (sami strzelili ich aż 33!). Półfinał z gospodarzami zawodów także prowadzony był pod dyktando JKH. Dopiero w finale, w pojedynku z MOSM Tychy, można było zobaczyć wyrównany pojedynek. Tyszanie szybko strzelili 2 gole na co hokeiści JKH odpowiedzieli jednym trafieniem. Wśród 8 ekip drużyna JKH zajęła drugą lokatę i razem z MOSM Tychy i Orlikiem Opole (3 miejsce) wywalczyli prawo gry w finale na Zimowym Narodowym 2017.

Do ogólnopolskiego finału w Warszawie (1 marca 2017r.) wcześniej już awansowały zespoły z innych okręgów: MMKS Podhale Nowy Targ, UKH Unia Oświęcim, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, ŁKH Łódź, UKS Olivia 17 Gdańsk i KH Legia Warszawa.

Przypomnijmy, że w edycji Czerkawski Cup 2016 to drużyna JKH triumfowała w tych rozgrywkach. Wtedy też w eliminacjach JKH po dogrywce uległ tyszanom, ale w rewanżu w finale to JKH był górą.

 

Wyniki JKH GKS:

JKH GKS Jastrzębie – MUKS WTH Wrocław 16:0

JKH GKS Jastrzębie –  UKS Zagłębie Sosnowiec 12:0

JKH GKS Jastrzębie – MUKS Naprzód Janów 5:0
Mecz półfinałowy

JKH – MUKS Orlik Opole 6:2

 

Mecz finałowy

JKH GKS Jastrzębie – MOSM Tychy 1:2

 

Skład JKH: Kacper Michalski,  Wiktor Makuła, Igor Jareńczyk, Patryk Kaczmarski, Michał Kapiński, Adam Leśniok, Mikołaj Osiadły, Czesław Pasoń, Filip Petlakowski, Paweł Skrobiś, Mateusz Wasilkowski, Filip Wojciechowski, Wiktor Zając, Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Jeremi Majchrzak, Tymoteusz Krawiec.

 

inf./fot. JKH GKS Jastrzębie