Jastrzębski Węgiel w dobrej formie

Najpierw z drużyną Onico AZS Politechnika Warszawska, a następnie z GKS-em Katowice – z tymi zespołami w kolejnych ligowych meczach poradzili sobie siatkarze z Jastrzębia-Zdroju.
Weekendowe starcie z siatkarzami ze stolicy było pełne emocji i ostatecznie zakończyło się w tie-breaku. Najlepszym zawodnikiem spotkania uznany został już po raz piąty w sezonie najlepiej punktujący Jastrzębskiego i całej PlusLigi – Salvador Hidalgo Oliva. 14 grudnia w hali zagościli również siatkarze beniaminka tegorocznych rozgrywek ligowych, GKS Katowice. Zdołali oni postraszyć gospodarzy tylko w drugim secie, który ostatecznie wygrali 26:24, jednak doskonała postawa jastrzębian w pozostałych setach, dobra gra na środku wpłynęły znacząco na kolejne zwycięstwo w tym roku. Tym razem najlepszy na boisku okazał się kapitan jastrzębian – Patryk Strzeżek.

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:1 (25:15, 24:26, 25:19, 25:16)
Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Kosok, Kampa, Boruch, Touzinsky, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Bachmatiuk, Gil, De Rocco, Ernastowicz.
GKS Katowice: Krulicki, Butryn, Falaschi, Kapelus, Kalembka, Sobański, Stańczak (libero) oraz Van Walle, Mariański (libero), Pietraszko, Fijałek, Błoński.