Międzymiastowy turniej piłkarski dzieci

W niedzielny poranek, 11 grudnia, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Champions Jastrzębie-Zdrój i Kinder Akademia Piłkarska zorganizowały międzymiastowy turniej piłkarski dzieci w wieku 4-6 lat.

Udział w tym ponad trzygodzinnym wydarzeniu wzięły zespoły z Akademii Piłkarskich z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Cieszyna, Żor i Orzesza. W hali Omega tego dnia rywalizowało prawie 100 piłkarzy z regionu, w tym 35 jastrzębian. Turniej odbywał się pod patronatem prezydenta miasta Anny Hetman, dzięki czemu nasi młodzi piłkarze otrzymali upominki i pamiątki związane z naszym miastem.

Cieszymy się, że władze miasta wspierają inicjatywy sportowe, dzięki czemu możemy promować nasze miasto w całym regionie. Należy wspomnieć, iż tego dnia oprócz tak licznie zebranych piłkarzy, mieliśmy ponad 130 kibiców (rodziców i sympatyków) w hali Omega cięgle dopingujących swoje pociechy. Zawodnicy mieli okazję rozegrać kilkanaście meczów piłkarskich, jak również uczestniczyli w zajęciach aerobik przygotowanych specjalnie dla nich – wyjaśniają organizatorzy.

thumb_IMG_4968_1024

Cel nadrzędny tego wydarzenia, to promocja i rozwój poprzez dobrą zabawę. Akademia zaczęła od podstawowych zmian charakteryzujących główne systemy szkoleniowe, a mianowicie: brak presji na wynik, wszyscy jesteśmy zwycięzcami, a co najważniejsze nauka poprzez zabawę. Pierwszy kontakt ze sportem piłki nożnej w wieku 4-6 lat powinien być oparty na zabawie i ciągłym rozwoju ruchowym. Dzięki odpowiednio dobranemu programowi jesteśmy w stanie zapewnić dziecku kombinację zabawy oraz nauki, co znacząco przekłada się na wynik.

 

Inf. i zdjęcia nad. Damian Mikołowicz, Koordynator Kinder Akademia Piłkarska / Akademia Piłkarska Champions