Upominek dla małych mieszkańców

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, którym urodzi się dziecko, otrzymają od miasta upominek dla noworodka. Jest to jasnozielony koc, na którym znajduje się logo miasta i napis „Mój pierwszy kocyk”.

Rodzice, których dziecko przyjdzie na świat w jastrzębskim szpitalu, mogą odebrać prezent w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Zielonej 20B podczas nadawania małemu mieszkańcowi numeru Pesel i meldowania – wyjaśnia Anna Hetman, prezydent miasta.

 

Tych, którzy mieszkają w Jastrzębiu-Zdroju, a których dzieci przyszły na świat w innej miejscowości, po odbiór kocyka również zapraszamy do USC z dokumentem tożsamości.

 

Kocyki otrzymały już cztery osoby. Pierwszy kocyk, można powiedzieć w kolorze oliwkowym, trafił do dziewczynki o imieniu Oliwia – mówi Marek Mazur, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

 

SONY DSC

Rodzic, który przyjdzie do Urzędu Stanu Cywilnego zarejestrować dziecko, zostanie też poinformowany o możliwości odebrania sadzonki drzewa, którą będzie można nasadzić w tzw. skwerze ojców. Oprócz tego, wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców z dziećmi, w naszym mieście przybędzie miejsc z dostępem do przewijaków.