„Daszek” coraz bliżej budowy mieszkań

Jastrzębskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Daszek” sp. z o.o. uzyskało pozytywną ocenę wiarygodności kredytowej Banku Gospodarstwa Krajowego.

Spółka z pomocą preferencyjnego kredytu z BGK zamierza wybudować budynek, który będzie obejmował 26 mieszkań i jeden lokal usługowy, garaż podziemny na 21 stanowisk, drogę dojazdową, teren rekreacyjny i zieleń.

 

W związku z preferencjami dotyczącymi rodzin z dziećmi, wynikającymi z programu wsparcia budownictwa mieszkaniowego, budynek nie przewiduje kawalerek, a projektowane mieszkania są duże. Będą one miały powierzchnię od 50 do 98 m², od dwóch do czterech izb mieszkalnych, w tym dziewięć mieszkań dwupoziomowych. Wszystkie mieszkania projektowane są z balkonami lub tarasami i przynależnymi komórkami lokatorskimi – tłumaczy Jarosław Piechaczek, prezes JTBS „Daszek”.

 

W styczniu przewidywane są negocjacje dotyczące warunków przyznania kredytu, a prace – w przypadku optymistycznego scenariusza – mogłyby ruszyć w połowie 2017 roku. Przewidywana partycypacja najemców w kosztach budowy nie przekroczy 25% wartości mieszkania.

 

Zawarcie umowy najmu mieszkania należącego do JTBS „Daszek” uzależnione jest od ich podaży. Żeby otrzymać mieszkanie, najemca musi spełnić trzy warunki: złożyć wniosek (dostępny na stronie www.tbsdaszek.pl lub w siedzibie spółki), nie posiadać innego lokalu mieszkalnego na terenie gminy i nie przekraczać dochodów określonych w ustawie.

 

daszek1

wizualizacje: JTBS „Daszek”

 

Przy podpisaniu umowy najmu lokator wpłaca kaucję w wysokości 12-miesięcznego czynszu, która jest zwracana po zakończeniu najmu. Oprócz kaucji trzeba wpłacić partycypację w kosztach budowy, która również jest zwracana po zakończeniu najmu – mówi prezes Piechaczek.

 

Lista osób oczekujących na mieszkanie prowadzona jest przez JTBS „Daszek” w formie papierowej z narastającymi numerami i datami złożenia, co gwarantuje przejrzystość trybu przydzielania lokali.