W weekend Final Four Pucharu Polski

Jastrzębski Węgiel staje przed szansą wywalczenia po raz drugi w historii klubu Pucharu Polski. W najbliższy weekend we Wrocławiu odbędzie się turniej finałowy, w którym udział wezmą cztery najlepsze zespoły tych rozgrywek.

14 i 15 stycznia wrocławska Hala Stulecia gościć będzie czterech półfinalistów tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski. W pierwszym sobotnim spotkaniu o 14.45 zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy w meczu ćwierćfinałowym łatwo pokonali ekipę Cerradu Czarnych Radom 3:0 zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie w ćwierćfinałowej potyczce podobnie jak siatkarze z Jastrzębia nie dali szans zawodnikom Effectora Kielce i po wygranej 3:0 zameldowali się w półfinale. Drugą parę półfinalistów tworzą PGE Skra Bełchatów i Lotos Trefl Gdańsk. Ci pierwsi zwyciężyli z Espadonem Szczecin, natomiast ekipa z Gdańska sprawiła w 1/4 finału niemałą niespodziankę, wygrywając 3:2 w Rzeszowie z faworyzowaną Asseco Resovią.

Zwycięzcy meczów półfinałowych spotkają się w meczu finałowym w niedzielę, 15 stycznia. Początek walki o trofeum o 14.45, a bezpośrednią transmisję ze wszystkich spotkań finałowego turnieju przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

 

fot. arch. Piotr Kędzierski