Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

Rozpoczyna się nowa odsłona Olimpiady Wiedzy o Przedsiębiorczości pod szyldem Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Celem konkursu jest promowanie rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych.

Ma on za zadanie popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat biznesu i zarządzania oraz promowanie postawy przedsiębiorczości z uwzględnieniem rozwoju wiedzy, kompetencji osób zarządzających firmami. Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski.

Składa się z trzech etapów. Pierwszy i drugi etap to test wiedzy, który odbywa się online poprzez platformę internetową, w trzecim etapie konkursu finaliści będą mieli za zadanie rozwiązać case’y biznesowe w zespołach.

Zakres tematyczny obejmuje m.in. wiedzę z zakresu dotyczącego: pojęć związanych z przedsiębiorczością, zarządzania firmą, marketingu, zarządzania ludźmi, tworzenia innowacji rozwiązań.

W trakcie Gali Ogólnopolskiej w Łodzi w kwietniu 2017 r. zostaną nagrodzone najlepsze prace oraz wręczone nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy.

Harmonogram

Program Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach