„Zima”, czyli koncert kameralny w Domu Zdrojowym

5 lutego w sali koncertowej Domu Zdrojowego odbędzie się koncert kameralny z cyklu „Cztery Pory Roku”. Koncert pt. „Zima” rozpocznie się o godz. 17.00.

Kontra Duo to duet, który pojawi się na scenie w Domu Zdrojowym. Tworzą go absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a obecnie członkinie Śląskiej Orkiestry Kameralnej. Oprócz tego wspólnie z Joanną Zagajewską i Magdaleną Michną tworzą Arvo String Quartet.

Bilety w cenie 12 złotych do nabycia w kasie kina Centrum oraz Domu Zdrojowym.

 

Paulina Grondys – wiolonczela

Po ukończeniu studiów magisterskich doskonaliła swoje umiejętności podejmując studia podyplomowe na wydziale kameralistyki, pod kierunkiem dr hab. Grzegorza Biegasa. W trakcie swojej edukacji muzycznej brała udział w licznych kursach i warsztatach muzycznych prowadzonych przez wiolonczelistów takich jak : Ivan Monighetti, Jeoren Reluing, Klaus Storck, Tomasz Strahl. Jako kameralistka miała również możliwość  współpracy z tak wybitnymi muzykami jak Dmitry Sitkovetsky,  Paul Goulda, Bartłomiej Nizioł, Jakub Jakowicz, Piero Massa, Szymon Krzeszowiec.

Od wielu lat bierze udział w licznych festiwalach,  koncertach i nagraniach płytowych w kraju i za granicą  współpracując z takimi zespołami jak  Orkiestra Kameralna miasta Tychy – Aukso, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonia Gorzowska, Symphony Orchestra of India. Od 2013 r. muzyk Śląskiej Orkiestry Kameralnej w Katowicach.

 

Izabela Kozak – skrzypce

W 2015 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie adt dr hab. Szymona Krzeszowca, a następnie podjęła staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem dr Jakuba Jakowicza. W tym roku była także uczestnikiem 4 edycji programu Akademia Sinfonii Varsovi, wraz z którą m.in. odbyła tournée po Korei i Chinach. W trakcie swojej edukacji uczestniczyła w wielu festiwalach i warsztatach muzycznych, m.in. „Miami summer music festival”, Piła Master Class, IX Festiwalu Ensemble w Książu. Dzięki temu miała możliwość pracy pod okiem wybitnych osobowości muzycznych, takich jak: Bartłomiej Nizioł, Yair Kless czy Roland Baldini.

Obecnie jest muzykiem Śląskiej Orkiestry Kameralnej, a jako muzyk doangażowany współpracuje z takimi orkiestrami jak Aukso Orkiestra Kameralna miasta Tychy, Orkiestra Muzyki Nowej, Sinfonia Varsovia.